BAJKOWÓZ – mobilna szpitalna biblioteka

Inicjatywa charytatywna realizowana we współpracy z fundacją „Serdecznik”, w ramach której powstał projekt Bajkowozu mającego na celu wsparcie i rozwój biblioterapii na oddziałach szpitalnych. Odpowiednio przygotowany, zbudowany i wyposażony Bajkowóz dzięki swojej mobilności jest w stanie dotrzeć do łóżka każdego dziecka. Funkcjonalny i bardzo wesoły projekt, zaprojektowany przez Marmorin Design Studio we współpracy z Fundacją, poza miejscem na bajki i opowiadania zawiera mnóstwo magicznych zakamarków.

PROGRAM PEP – współpraca ze studentami

Ścisła współpraca z Uniwersytetem Artystycznym w- Poznaniu. W jej ramach po raz kolejny firma dołączyła do Programu Edukacyjno – Projektowego mającego na celu alternatywną formę kształcenia poprzez przygotowanie studentów do współpracy z odbiorcą: producentem, przemysłem. Marmorin służy im swoim doświadczeniem i fachową wiedzą. W zamian dostaje energię i bezcenną świeżość spojrzenia.

“KĄPIEL TO ZDROWIE. Higiena w latach 1850 – 1950”– wystawa muzealna

Ekspozycja prezentowana była w okresie od maja do czerwca 2013 roku w Galerii Sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie. Większość eksponatów pochodziła z kolekcji Ewy i Andrzeja Woźniaków z Krakowa. Uzupełniły je przedmioty wypożyczone od leszczyńskiego kolekcjonera Janusza Skrzypczaka oraz zbiory Muzeum Okręgowego w Lesznie. Oglądając wystawę można było przenieść się w czasy naszych przodków i zobaczyć, jak radzili sobie z codzienną czynnością, jaką jest mycie. Marmorin wystąpił w roli sponsora i uzupełnił ekspozycję prezentując współczesne wyposażenie łazienki.